Facebook, Google i Twitter wezmą udział w przesłuchaniu dot. cenzury technologicznej. Przesłuchanie „Stifling Free Speech: Technological Censorship and Public Discourse” zaplanowano na 10 kwietnia przed podkomisją Senatu ds. Konstytucji. Według CNET obecni będą przedstawiciele Facebooka, Google i Twittera. Nie wiadomo, co dokładnie planuje przedyskutować podkomisja.

Od wyborów w 2016 r. firmy technologiczne są oskarżane o cenzurowanie konserwatywnych treści. Niedawno również Mark Zuckerberg zaproponował cztery sposoby regulacji internetu

Google i Facebook mają pojawić się przed Kongresem już 9 kwietnia, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co robią, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się białego nacjonalizmu i separatyzmu na ich platformach.

W ubiegłym roku YouTube również został oskarżony o cenzurowanie treści. Niektórzy obawiają się także, że nowa ustawa Australii dotycząca karania platform, które nie usuwają brutalnych treści, doprowadzi do cenzury.

Najprawdopodobniej to przesłuchanie będzie kolejnym przypadkiem „Tech Companies Go to Congress”, w którym Kongres próbuje rzucić światło na problem, ale może nie przynieść to oczekiwanych rezultatów.

Źródło: engadget.com