Media społecznościowe to coś, z czego korzystamy każdego dnia. Często mówi się, że największą ich wadą jest marnowanie czasu. Jednak mimo hejtu i wielu innych negatywnych zjawisk, social media to wciąż najlepsze miejsca do prowadzenia dyskusji on-line.

Social media to dziś na pewno największe źródło mowy nienawiści i negatywnych zjawisk. Można jednak śmiało powiedzieć, że możemy wykorzystać media społecznościowe, aby pozbyć się tych niekorzystnych odczuć. Oto kilka sposobów, w jaki portale te mogą pomóc w rozwiązaniu problemów “negatywności” w obecnych czasach:

Prawdziwe informacje i szybkość ich przekazywania: Dzięki otwartemu dostępowi do platform społecznościowych każdy ma prawo do wpływania na wprowadzające w błąd informacje. Dzięki temu widzimy ludzi, którzy przeciwstawiają się negatywnym zjawiskom w przestrzeni social media. Może to być świetny sposób na pozbycie się negatywnie wpływających na nas zjawisk związanych z przejawami hejtu, nienawiści czy dyskryminacji.

Grupy wsparcia dla podobnie myślących: Grupy i strony w mediach społecznościowych działają zasadniczo jako grupy wsparcia dla osób o podobnych zainteresowaniach lub doświadczeniach życiowych. Strony te mogą być nie tylko świetnym miejscem do rozmawiania o swoich zainteresowaniach, ale także pomagania ludziom w dyskusji o negatywnych aspektach życia realnego i internetowego. Osoby z tymi samymi problemami mogą znaleźć ukojenie u różnych osób nawet na innym kontynencie. Mogą znaleźć nie tylko poczucie jedności, ale także uzyskać szybką poradę.

Dyskusja w zaciszu własnego domu: największą zaletą mediów społecznościowych jest łatwość dostępu. Nie trzeba mieć kwalifikacji bogatych i wykształconych ludzi, aby móc uczestniczyć w dyskusji w internecie czy szukać bratnich dusz. Dziś absolutnie każdy może wyrazić swoje zdanie i obawy i może to zrobić w zaciszu swoich czterech ścian. To sprawia, że ​​mimo swoich wszystkich wad i zagrożeń, platformy social media wciąż mają też wiele zalet i są praktycznie dla każdego. Mass Media Hub, obsługiwany przez 360wise, jest obecnie jednym z najbardziej inspirujących nowych inicjatyw w świecie mediów społecznościowych. Platforma ta jest wprost oszałamiająca, biorąc pod uwagę, że jest to jedyna na świecie “społecznościówka” prowadzona przez mniejszości.

Bez barier: Nie ma barier ani ograniczeń w zakresie tego, co można a czego nie można mówić. Nie występuje tu dyskryminacja ze względu na płeć, kastę, kolor itp. Jeśli jakiekolwiek formy dyskryminacji wystąpią w świecie rzeczywistym, można o nie walczyć za pomocą treści rozpowszechnianych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzięki temu możemy wpływać na postawy innych.

Podsumowując – biorąc pod uwagę nieustający rozwój społeczeństwa cyfrowego, media społecznościowe ze względu na swoją popularność mają przewagę i często decydują o tym, co ludzie widzą każdego dnia. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wbrew hejterom możemy to wykorzystać do promowania pozytywnych pomysłów. Jeśli istnieją dziś łatwo dostępne narzędzia, które mogą posłużyć do eliminowania negatywnych zjawisk, nie możemy szukać nigdzie indziej, niż właśnie w mediach społecznościowych. Być może potrzebujemy jednak zupełnie nowych, lepszych portali?