Czy zarabianie na YouTube jest proste? Tak, YouTube to narzędzie, dzięki któremu można zarabiać prawdziwe pieniądze dzięki kliknięciom i odsłonom reklam. Zarabianie około 20 milionów dolarów jest tak łatwe, że nawet dziecko może tego dokonać. Na liście Forbes zawierającej najlepiej zarabiające profile znajduje się dwoje dzieci!

Ośmioletni Ryan Kaji zarobił w zeszłym roku 26 milionów dolarów, więcej niż ktokolwiek inny na YouTube. Nie jest to szokiem dla tych, którzy widzieli linię zabawek Ryana. Dominuje ona w prawie całej alejce w sklepie dla najmłodszych… Jego imperium obejmuje także linię ubrań, wrzutki na kanale Nickelodeon, umowę z Hulu i partnerstwo z wieloma dużymi markami. Ma 23,5 mln subskrypcji.

Pięcioletnia Anastasia Radzinskaya (45 mln obserwujących) nie jest w tyle. Zajęła trzecie miejsce na liście Forbesa z zarobkami w wysokości 18 milionów dolarów za ubiegły rok. Radzinskaya urodziła się w Rosji i cierpi na porażenie mózgowe. Rodzice zaczęli nagrywać filmy z jej udziałem, aby udokumentować postępy rozwojowe dziewczynki.

Dziś Anastasia występuje w sześciu wielojęzycznych kanałach YouTube (z których największy to Like Nastya). Ma również okazję współpracować z wielkimi markami. Przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych w 2018 roku.

YouTube – badania i dane

Według Pew Research Center filmy z dziećmi przyciągają trzy razy więcej wyświetleń niż inne filmy. Istnieje wiele niepokojących konotacji, ale są też dorośli, którzy chcą zachowywać się jak dzieci, aby wykorzystać ten trend…

Drugie pod względem wysokości zarobki na liście posiadają Dude Perfect. Są to mężczyźni po 30-stce, którzy zachowują się jak dzieci. Wysadzają rzeczy w zwolnionym tempie, zakładają garnitury pandy i robią doskonałe triki. Wszystko to na potrzeby kanału na YouTube i emisje w kanale Nickelodeon. Rhett & Link to dorośli mężczyźni, przyjaciele z dzieciństwa, którzy żyją marzeniami. Mają kanał komediowy, który przyniósł im 17,5 miliona dolarów w zeszłym roku.

  Ryzyko utraty reputacji w erze mediów społecznościowych

Jeśli ktoś śledzi profil Jeffree Star, to prawdopodobnie nie musi patrzeć na tę listę, aby wiedzieć, że znalazł się w pierwszej piątce, zdobywając w ubiegłym roku 17 milionów dolarów. Pewnego dnia powitał widzów w swojej nowej ogromnej rezydencji.

Potentat makijażu przypomniał ostatnio swoim widzom, że sześć lat temu, kiedy przechodził z Myspace do nowego kanału YouTube, miał na koncie bankowym nieco mniej niż 600 dolarów.