Dlaczego warto zainwestować w kurs pierwszej pomocy dla pracowników?

Kurs pierwszej pomocy dla firmy

Kurs pierwszej pomocy dla firm niesie ze sobą wiele korzyści. Taki pracownik jest zdolny do udzielania pierwszej pomocy, kiedy ona jest potrzebna. Główną zaletą takich kursów jest integracja załogi firmy. Podczas szkolenia pracownicy mogą zobaczyć, jak bardzo istotna jest współpraca podczas ratowania życia ludzkiego. Na kursie każdy współpracuje w grupach podczas inscenizacji sytuacji. Wspólne ćwiczenia na manekinach umacniają więzi między pracownikami. Zmieniają się między sobą podczas prowadzenia resuscytacji na fantomach. Zwiększa się komunikacja między siłą ludzką w zespole oraz rozwijają się umiejętności interpersonalne.

Na czym polega pierwsza pomoc?

Pierwsza pomoc jest to zbiór prostych i niezbędnych czynności, które trzeba wykonać w nagłych sytuacjach podczas udzielania pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego. Głównym zadaniem pierwszej pomocy jest utrzymanie życia osoby poszkodowanej do czasu trafienia pod pełną opiekę ratowników. Przed podjęciem resuscytacji krążeniowo-oddechowej należy poszkodowanego przenieść w bezpieczne miejsce oraz dokonać szybkiej oceny sytuacji tejże osoby. W przypadku braku oddechu powinno natychmiast podjąć się resuscytacji. Po tej czynności należy poprosić kogoś o wezwanie służb ratunkowych. Następnie przystępuje się do udzielenia pomocy, która jest uzależniona od rodzaju obrażeń np. zatamowanie krwotoku czy udzielanie pomocy przy zatrzymaniu krążenia. Ostatnim krokiem jest monitorowanie zdrowia poszkodowanego do momentu, aż przybędą służby ratunkowe.

Korzyści dla firm i pracowników płynące z kursu pierwszej pomocy

Ratowanie ludzkiego życia to piękna sprawa. W sytuacji, gdy komuś zagraża utrata życia, trzeba działać szybko, ponieważ liczy się każda sekunda. Czekanie na służby ratunkowe nie wystarczy, ponieważ do przyjazdu pogotowia osoba może stracić życie. Kursy pierwszej pomocy dla firm to świetna opcja dla pracowników. Na kursach zdobędą oni wiedzę i świadomość, jak bardzo liczy się każda sekunda podczas ratowania życia. Z każdą sekundą mózg obumiera, ponieważ nie dociera do niego tlen. Dlatego tak ważne jest w takich sytuacjach szybkie podejmowanie decyzji. Kursy pierwszej pomocy dla firm oferują firmom i pracownikom wiele korzyści z jego odbycia. Podczas kursu załoga integruje się i wzmacniają się więzi międzyludzkie. Podczas ćwiczeń na fantomach wymagane są zmiany między personelem podczas treningu resuscytacyjnego. Dzięki takim treningom wzrastają umiejętności interpersonalne. Podczas kursu zwiększa się świadomość dotycząca bezpieczeństwa w pracy u personelu. Pracownicy są edukowani na temat niepokojących zachowań człowieka, które mogą wskazywać na padaczkę, zawał lub udar. Oprócz tego zapisanie pracowników na taki kurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy.

Możesz również polubić…