Kosmetyki termoochronne do włosów – jak używać

Spray termoochronny do włosów

Aby uzyskać idealną fryzurę, często stosuje się zabiegi utrwalające ich idealny kształt za pomocą suszarki, lokówki czy prostownicy. W takich przypadkach warto, a nawet należy, dodatkowo chronić włosy przed przegrzaniem i zniszczeniem. Dlatego powinno się sięgać po specjalistyczne kosmetyki, m.in. fryzjerski spray termoochronny do włosów, mgiełka termoochronna, krem do ochrony włosów, itp.

Kiedy sięgać po kosmetyki termoochronne?

Ten rodzaj kosmetyków do włosów jest niezbędny, gdy włosy narażane są na częstą stylizację za pomocą ciepłego powietrza bądź rozgrzanych urządzeń. Mimo dodatkowych funkcji, które posiadają nowoczesne suszarki, prostownice, itp. przy ich długotrwałym stosowaniu włosy ulegają zniszczeniom i ich wygląd oraz kondycja znacznie się pogarsza. Dlatego najlepszą rekomendacją jest stosowanie całej gamy kosmetyków ochronnych. W przypadku stosowania suszarki można nieco osłabić szkodliwe działanie poprzez włączenie chłodniejszego strumienia powietrza. Jednak nawet przy sporadycznym jej stosowaniu przed każdym zabiegiem wskazane jest używanie spray’u lub mgiełki ochronnej.

Natomiast prostownica lub lokówka wymaga bezwzględnego zastosowania termoochrony przy każdorazowym ich użytkowaniu.  

Kosmetyki termoochronne do włosów pozwalają też chronić włosy przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne albo podczas wizyty w saunie. 

Jak używać kosmetyków termoochronnych?

Przed zastosowaniem każdego kosmetyku, bez względu na jego rodzaj, trzeba zapoznać się z instrukcją użycia podawaną przez producenta. 

Aby jak najefektywniej wykorzystać moc działania kosmetyków termoochronnych, warto przestrzegać też kilku zasad przy ich używaniu:

– Większość kosmetyków przed użyciem suszarki nakładana jest na wilgotne, lekko osuszone ręcznikiem, włosy. Natomiast przy używaniu prostownicy lub lokówki włosy kosmetyk nakłada się na suche włosy (chyba że prostownica ma funkcję prostowania włosów na mokro). 

– Kosmetyki nakładane są bezpośrednio przez rozpoczęciem stylizacji.

– Produkty powinny być równomiernie rozprowadzone na włosach. Spray’e i mgiełki używa się z odpowiedniej odległości, następnie włosy powinny być przeczesane grzebieniem lub szczotką. Natomiast produkty o gęstej konsystencji powinny być aplikowane partiami (najpierw końcówki, później reszta włosów), następnie wmasowane. Należy pamiętać, aby unikać wprowadzania i wmasowywania kosmetyków w bezpośrednio w skórę głowy. 

– Przy częstym stosowaniu kosmetyków termoochronnych zaleca się raz na tydzień mycie włosów szamponem oczyszczającym.

Jak dobrać kosmetyki do rodzaju włosów?

Powinno się dokładnie zapoznać z działaniem poszczególnych kosmetyków, aby móc idealnie dobrać ochronę do rodzaju posiadanych włosów. Przy włosach cienkich i delikatnych do częstego stosowania warto używać lżejszych formuł typu mgiełka lub spray, natomiast gdy włosy są trudne do stylizacji, suche, puszyste to lepszym wyborem będzie bardziej kremowa i gęściejsza formuła (maska, balsam, itp.).

Dla większej wygody i w sytuacjach, gdy czas na przygotowanie fryzury jest ograniczony, można sięgać po kosmetyki typu 2w1, czyli szampony, odżywki oraz balsamy z funkcją termoochronną.

Dbanie o piękne włosy to podstawa dobrego samopoczucia i świetnego wyglądu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz