Jak suszyć włosy, aby nie narażać ich na zniszczenie?

Suszenie włosów

Prawidłowe suszenie nie zaszkodzi włosom. Jednak stosowanie ciepła na włosy, gdy są już suche, może powodować kruchość, łamanie, matowość i suchość. Sekretem bezpiecznego suszenia jest dobre wyczucie czasu i właściwe użycie narzędzi i produktów, a do jednych z tych produktów należy zaliczyć szczotki do suszenia włosów

Oznaki, że włosy zostały uszkodzone przez ciepło podczas suszenia

Niektóre oznaki, że twoje włosy zostały uszkodzone cieplnie, obejmują:

– rozdwojone końce lub końce, które łatwo się odrywają

– białe guzki na końcu łodygi włosa

– nadmiernie suche włosy

– szorstka lub szorstka tekstura włosów

– trudności z układaniem włosów lub ich szczotkowaniem

– włosy, które łatwo się plączą i splątują

– łamanie włosów

Kręcone włosy

Uszkodzenia cieplne są bardzo podatne dla kręconych włosów, co powoduje puszenie się, splątanie i nieprzewidywalną teksturę. Aby przywrócić naturalny skręt, skup się na uszczelnieniu wilgoci z powrotem w mieszku włosowym. Maski do włosów i zabiegi głęboko pielęgnacyjne, które są bogate w składniki nawilżające, takie jak masło shea i olej arganowy, mogą pomóc przywrócić włosy do ich sprężystości. Wybierz bogate w wilgoć odżywki z olejem kokosowym, awokado lub aloesem, aby wspomóc mieszki włosowe. Unikaj codziennego mycia włosów szamponem, ponieważ szampon pozbawia włosy naturalnych olejków. Szampon nakładaj tylko na skórę głowy i korzenie włosów. Myj włosy raz na kilka dni – przynajmniej do momentu, gdy włosy zaczną ponownie zachować swój kręcony kształt. Uszkodzenia spowodowane ciepłem mogą sprawić, że proste włosy będą suche i łamliwe. Może również wyolbrzymiać wygląd rozdwojonych końcówek i utrudniać włosom leżenie płasko. Aby przywrócić włosy do najbardziej błyszczącego blasku, skup się na przywróceniu ich naturalnych białek. 

Jak korzystać ze szczotki do suszenia włosów bez uszkadzania włosów?

Zawsze przygotuj włosy za pomocą sprayu chroniącego przed ciepłem lub podkładu chroniącego przed uszkodzeniem. Jeśli do stylizacji używasz łopatki i/lub okrągłej szczotki, wybierz te wykonane z miękkiego, giętkiego plastiku i używaj ich delikatnie. Ostre szarpanie i szczotkowanie może spowodować uszkodzenie. Zacznij od dużej prędkości i wysokiej temperatury, a gdy włosy zaczną wysychać, stopniowo zmniejszaj ciepło. Pomoże to uniknąć przesuszenia i uszkodzenia włosów. Idealnie jest dla twoich włosów, jeśli pozostawisz je lekko wilgotne lub „po prostu suche”. Jeśli chcesz, aby ciepło było rozprowadzane na większym obszarze, użyj nasadki dyfuzora. Im szersze mocowanie, tym więcej ciepła zostanie rozprowadzone. Jeśli jednak chcesz szybko wysuszyć włosy, nie używaj nasadki. Badanie wykazało, że chociaż ciepło suszarki może spowodować więcej szkód niż jej nieużywanie, używanie suszarki do włosów w odpowiedniej odległości i temperaturze może w rzeczywistości spowodować mniej szkód niż suszenie włosów na powietrzu. To dlatego, że kiedy włosy wchodzą w kontakt z wodą, pęcznieją.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz